تزریق ژل و چربی

تزریق ژل لب و گونه

امروزه با استفاده از بهترین مارک‌های ژل معتبر (داراس مجوز رسمی) به منظور افزایش جذابیت چهره شما با استفاده از تکنیک های مدرن و به روز برای فرم دهی لب ها و گونه ها و نیز درمان چروک های صورت و رفع خط خنده و نیز با استفاده از فیلرها و ژل های نسل جدید (هیالورونیک اسید) که ماده ای طبیعی و کاملا سازگار با بدن می باشد اقدام به زیباسازی و ایجاد زاویه فک و چانه (بدون جراحی – سراپایی) می نماید.

برای برجسته سازی برخی اعضای بدن از جمله گونه و لب ها روش های نوینی در دنیای پزشکی وجود دارد. اما متاسفانه خیلی از افراد فقط به بعد از انجام تزریق فکر می کنند و فقط به دنبال بهتر شدن چهره شان هستند. در صورتی که باید بدانید این روش پزشکی خالی از دانستنی نیست و اگر فردی ناآگاهانه این روش ها را انجام دهد ممکن است پشیمانی های زیادی را به بار آورد. برای همین توصیه می شود قبل از انجام هر اقدامی به خصوص در زمینه زیبایی، آگاهی هایی را به دست بیاورید و سپس با دید باز و علم بیشتر برای زیبایی صورت خود اقدام کنید. 

امروزه تزریق ژل لب و گونه به عنوان یکی از روش های پرکاربرد و متداول زیباسازی صورت می باشد. به یمن آمدن نسل جدید ژل‌های هیالورونیکی که ماده‌ای طبیعی و کاملا سازگار با بدن انسان می‌باشد، دیگر با خیالی راحت و مطمئن از نداشتن عوارض جدی تزریق ژل (بر خلاف ژل‌های دائمی قدیمی) می توانیم برای زیبا سازی صورت اقدام نماییم.

این نوع ژل‌های جدید (هیالورونیکی) عارضه جدی ندارد بنابراین می توانیم تزریق ژل به لب ها و گونه ها (به طور سرپایی و بدون درد) را انجام دهیم و شاهد نتایح بسیار موثری در افزایش زیبایی و جذابیت صورت شخص باشیم. 

نکته مهم: چنانچه ژل تزریق شده مطابق سلیقه ی فرد نباشد، به راحتی می توان با استفاده از ماده ی حلال این نوع ژل ها (هیالیز) ژل تزریق شده را از بین برد و کاملا به فرم اولیه برگرداند.

 

روش های معمول و متداول امروزی برای برجسته کردن لب ها و گونه گذاری کدامند؟ 

پرکننده های (Filler)  معمول و مرسوم امروزی ۲ دسته اند:

 

۱-ژل ها:  

بهترین و مطمئن ترین نوع ژل ها، ژل های هیالورونیک اسیدی قابل جذب هستند. مهم ترین  نکته آن است که از مارک های معتبر و مورد تایید سازمان FDA  استفاده شود.

اگرچه مدت ماندگاری این نوع ژل ها بین یک سال تا یک سال و نیم است ولی در عوض عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جایی و عفونت را ندارند اما در گذشته ژل هایی که به کار می رفتند، غیر قابل جذب بوده و عوارضی از جمله جابه جای، گلوله شدن و عفونت داشتند که امروزه تقریبا منسوخ شده اند و ژل های جدید که قابل جذب هستند جایگزین برتر آن ها شده اند، چون کاملا سازگار با بافت طبیعی بدن انسان ساخته شده و هیچ نوع عوارضی برای شخص ایجاد نمی کنند. 

۲-تزریق چربی: 

همان طور که در مقالات پیشین گفته شد از بافت چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دادن و برجسته کردن لب ها و گونه ها می توان استفاده کرد.

 

عوارض تزریق ژل 

تزریق ژل عوارضی ندار مگر…

۱) استفاده از ژل ها ی ارزان قیمت که مورد تایید وزارت بهداشت نیست

۲) استفاده از ژل ها با ماندگاری دائم

۳) تزریق ژل در مراکز غیر معتبر

 

نتایج تزریق ژل ها بلافاصله ظاهر می گردد. بلافاصله بعد از تزریق ممکن است :

  • مختصری التهاب یا کبودی وجود داشته باشد
  • قرمزی و بی حسی موقت ایجاد شود
  • احساس کنید بیش از حد نیاز تزریق شده است

البته جای نگرانی نیست زیرا کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت. 

 

کاربرد ژل ها در پوست 

مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پرکردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است مثلاً خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و همچنین برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتر است. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار می روند.

اکثر فیلرهایی که در کشورهای معتبر اروپایی خصوصاً اروپای غربی و آمریکا ساخته می شوند و مورد تایید سازمان های معتبر در دنیا بوده و برچسب وزارت بهداشت کشورمان را نیز دارند، کاملاً بدون عوارض جانبی هستند. 

همچنین قدرت پرکنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله :

  • تفکیک تزریق
  • میزان چین محل : اینکه عمق چین فردی که قرار است ژل تزریق کند عمیق است یا نه
  • حجم میزان داروی تزریقی

 

اصولا״ یک ژل استاندارد باید دارای سه خاصیت زیر باشد :

الف-خاصیت پرکنندگی :

· ژل باید بتواند چین و چروک های صورت را محو نموده و از بین ببرد.
· ژل باید قادرباشد شیارها ٬ گودی های کم و بیش فرورفته را محو نماید.
· ژل باید بتواند محل گوداسکارها و فرورفتگی های ناشی از ضربه یا جراحی را محو نماید.

ب-حجم دهنده :

ژل باید بتواند مناطقی که به علل مختلف چربی بافت خودرا از دست داده و گودی ایجاد نموده است را ترمیم و محو نماید به ویژه نزد بیماران ایدزی و مبتلا به HIV درمان شده که عضلات آنان تحلیل رفته و نشانه های آن بیشتر در ناحیه ی صورت و اندام هایی که باعث تکیدگی و لاغری مفرط شده باشد.

– ژل باید بتواند فرورفتگی های نواحی دور صورت چانه و منطقه گیجگاهی را پر کند.

ج- جوان سازی و لطیف نمودن پوست :

در پی تزریق ژل استاندارد به علت دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب آب توسط ژل، منطقه تزریق شده باید جوانتر، شاداب تر و زیباتر به نظر آید.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراجعه کننده گرامی لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

۱-لطفا تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل استحمام نفرمایید.

۲ -لطفا از لوازم ارایشی در منطقه تزریق شده حداقل به مدت ۸ ساعت پس از تزریق اجتناب بفرمایید.

۳-لطفا تا ۴۸ ساعت از نوشیدن مایعات داغ (خصوصا در مورد تزریق لب) پرهیز نمایید.

۴-به مدت ۲ ساعت پس از تزریق جهت جلوگیری از تورم از ایس پک(کیسه یخ) که در اختیار شما قرار داده می شود استفاده نمایید

۵-در ۳ هفته اول بعد  تزریق از تحت فشار قرار دادن و ماساژ مناطق تزریق  شده اکیدا  خودداری  بفرمایید .بلافاصله پس از تزریق ژل اثر آن مشهود است اما در مواردی محل  تزریق ورم  می کند و  شکل  و  حجم محل تزریق از حالت واقعی بیشتر نشان می دهد این حالت در تزریق ژل لب بیشتر است و طی یک تا دو هفته از بین می رود .

۶- از انجام ورزش و فعالیت شدید و بلند کردن اجسام سنگین به مدت چند روز خودداری فرمایید.

۷-جهت حفظ حد اکثر ماندگاری ژل تزریقی از مصرف داروهای کورتونی خود داری بفرمایید چرا که داروهای کورتونی باعث جذب  سریع تر ژل های هیالورونیک اسید می شوند .

۸-مصرف قلیان،الکل،سیگار ماندگاری ژل هیالورونیک اسید را کاهش می دهد .

۹-جهت رفع کبودی احتمالی مصرف آناناس تازه و ویتامین ث و رژیم غذایی کم نمک طی ۱۰ روز اول  پس از تزریق موثر است.

۱۰- لطفا از مصرف ویتامین E ،مسکن ها و اسپرین به  مدت  ۳  روز پس  از  تزریق جهت  کاهش  احتمال کبودی در محل تزریق  اجتناب بفرمایید.

۱۱-در صورت  بروز قرمزی و حساسیت، عفونت ،داغی و یا سفیدی و بی رنگی  غیر عادی پوست   بعد از تزریق ژل، در اولین فرصت به مرکز مراجعه و یا  با ما تماس تلفنی  بگیرید، در این شرایط خاص و نادر  تا مراجعه به مرکز از کمپرس اب گرم استفاده بفرمایید.

 

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل به عوامل متعددی از جمله : مقدار ژل مورد نیاز برای فرم دهی، نوع ژلی که مورد استفاده قرار می گیرد و محل کلینیک بستگی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید